ÇAYCUMA BELEDİYESİ’NDEN KİTAP SERGİSİ

Çaycuma Belediyesi tarafından açılan kitap sergisinde bir çok çeşit bulunurken “Kitap en güzel hediyedir” diyen Belediye Başkanı Mithat Gülşen tüm katılımcılara teşekkür etti.

Çaycuma Belediyesi’nin kültür etkinliği çerçevesinde 05.10.2010, 25.10.2010 tarihleri arasında Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde düzenlemiş olduğu kitap sergisi belediye sosyal amaçlı iftar çadırında açıldı.

“Kitap en güzel hediyedir” sloganıyla açılan kitap sergisinde ilköğretim ve lise düzeyinde 100 temel eserler, öğrenci kaynak kitapları kişisel gelişim ve psikoloji, güncel tarihi romanlar, çocuk gelişimi ile ilgili birçok çeşitlilikte kitaplar bulunuyor.

Sergi boyunca kitabı sergilenen bazı yazarların imza günü de tertip edilecek. Ayrıca 17.10.2010 pazar günü saat 17.30 da araştırmacı Yazar  Feyzullah Budak’ın yapmış olduğu görevleri sonucu elde ettiği bilgiler ve araştırmaları neticesi kazandığı büyük birikimiyle “Türk dünyası ve tarih kavşağında Türkler” konulu konferans Belediye sinemasında verilecek. Aynı zamanda yazar kitaplarını imzalayacak.

Belediye Başkanı Mithat Gülsen; “Belediyemizin kültürel etkinliği çerçevesinde açılan bu kitap sergimize tüm halkımızı davet ediyorum. Zaten bu sergimizde bu işle iştigal eden buranın esnafına da davet gönderdik. Onlarda kendi kitaplarım burada sergiliyorlar. Bu vesile ile tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Umarım birçok vatandaşımıza daha okuma alışkanlığım kazandırmış oluruz. “Kitap en güzel hediyedir” sergimiz tüm halkımıza hayırlı olsun” dedi.