Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, 16 Aralık 2001

0

Muhterem Feyzullah Budak;

 

Vatanımızın semalarında bağımsızlık bayrağının dalgalandığı o ulu günden beri 10 yıl geçmiştir. Bu yıllar içerisinde nice ölümsüz, büyük işler başarıldı. Onların taşıdığı büyük anlamı ve önemi gelecek nesiller değerlendirmelidir. Bugün Kazakistan Cumhuriyeti’nin bağımsız bir devlet olarak temeli kurulduğu için, derin bir heyecan ve büyük bir gururla öğünmek bizim hakkımızdır.

 

Tarihin seçimi bizim kuşağımıza düştü ve aniden başlayan değişiklik döneminde milletin kaderini çözmek bize nasip oldu. Biz özümüze inandık, kendi güç-kuvvet ve irademize güvendik, büyük bir devletin, gelişmiş demokratik toplumun temelini sağlamlaştırmak için kolları sıvayıp, ter dökerek emek verdik.

 

Siz, hiç şüphesiz hayırlı emeği ve büyük gayretleri ile böyle bir sağlam temeli ören, ileri görüşlü canlardan birisiniz. Böylesine zorluklarla dolu yolda, yanımda sizin gibi çağdaşlarımın olmasından kıvanç duyuyorum. Kazakistan halkı adına, ülkemin tarihindeki önemli olay, Kazakistan Cumhuriyeti’nin 10. yıldönümü dolayısıyla size bu yoldaki hizmetleriniz için şükran duygularımı sunarım.

 

Tüm kalbimle size sağlık, mutluluk, yuvanıza kut-bereket ve ana yurdumuzun geleceği uğruna bundan sonra yapacağınız hizmetlerde üstün başarılar dilerim.

 

 

Kazakistan Cumhurbaşkanı

Nursultan Nazarbayev

16 Aralık 2001

Kategoriler:Onur Belgeleri

Bir Yorum Yazın