SON KİTABIM 2. BASKIYI YAPTI

0

AYBEKGAZETE

Köşe Yazarımız Feyzullah BUDAK, Atatürk’ün okuduğu 3997 kitabı ve bu kitaplar üzerine yazdığı notları, düzeltmeleri ve itirazları, okuduğu kitaplarda boş yer kalmayınca ayrı kağıtlara yazarak okuduğu kitapların arasına koyduğu notları 2001 yılından itibaren     büyük bir titizlikle inceledi ve 13 yıllık emek sonucunda ortaya koyduğu son derecede ilginç tespitlerini içeren kitap ATATÜRK GÜCÜNÜ NEREDEN ALIYORDU? adıyla İLERİ YAYINLARI tarafından yayınlandı.

Köşe Yazarımız Feyzullah BUDAK’ın 2001 yılından bu yana sürdürdüğü inceleme ve araştırmalar sonucunda tam 13 yıl emek vererek yazdığı ATATÜRK’E DAİR DEV ESER piyasaya çıktığı 13 Ekim 2014 gününden beri ve halen İnternet üzerinden satışlarda ÇOK SATANLAR listesinin 1. sırasında yer alıyor. Yazarımız, kitabı ile alakalı olarak Türkiye’nin çeşitli yerlerinden özellikle de Üniversiteler ve Sivil Toplum Kuruluşlarından gelen  Konferans davetlerine yetişmeye çalışıyor.

Kitabın içeriği ile ilgili olarak Yazarın ÖNSÖZ’de ve arka kapakta yer alan ifadeleri aynen şöyle: “Onun diğerlerinden farkı neydi? Yetki, imkan ve sorumluluk sahibi bir yığın insanın (Padişahın, Sadrazamın, Genel Kurmay Başkanının) göze alamadığı bir savaşı O neye dayanarak göze almıştı? Savaşı ve savaştan sonra tüm dünyayı şaşırtan yenilikleri nasıl başarmıştı? Bu gücünün kaynağı neydi? Bu gücü nereden alıyor ve hangi kaynaktan besleniyordu? Adından da anlaşıldığı üzere bu kitabın konusu; Atatürk’ün o inanılmaz işleri düşünürken, yaparken ve başarırken “gücünü nereden aldığı – hangi kaynaktan beslendiği” sorusuna cevap aramaktır ve bu kaynak şimdi bizim de geleceğimiz için dayanmamız gereken kaynaktır.”

Eski Kültür Bakanımız Sayın Namık Kemal Zeybek ise kitabın başlangıcındaki SUNUŞ yazısından arka kapağa alınan kısa özette şöyle diyor; “Değerli dostum Feyzullah Budak bu kitabına benden bir sunuş yazısı istediğinde, önce işimi çok kolay sandım. Hem konuyu bildiğim, hem de yazarını çok yakından tanıdığım için, yıllar önce eğitimini aldığım “hızlı okuma yöntemi” ile kısa zamanda kitabı okur ve sunuşunu da yaparım diye düşündüm. Ama ne mümkün… Kitap öylesine akıcı ve bilgilendirici ki, sindirerek okumadan bırakmak olmadı. İyice okudum. Atatürk konusunda birçok kitap okudum ve yazı yazdım. Geçmişte TRT’de, kimisine Feyzullah Budak’ı da konuk aldığım programlar yaptım. Sonra Kanal B’de bunu sürdürdüm. Şimdilerde de yine Kanal B’de “Atatürk’ün İzi” adıyla her hafta konuşmalar yapıyorum. Bütün bunlardan sonra diyorum ki, bu kitaptan birçok şey öğrendim. Feyzullah Budak’ın geniş Atatürk araştırmaları ötesinde asıl üstünlüğü, Atatürk’e Atatürk çizgisinden bakma yeteneğidir.  Atatürk çizgisi nedir diyor musunuz?  Elbette “Akıl ve Bilim Çizgisi”… Kitabın içinden seçmeler yaparak bu yazıyı daha fazla uzatmak istemiyorum. İstiyorum ki, bu kitabı eline alan başından sonuna kadar, irdeleyerek okusun. Okusun ve başkalarına da salık versin. Çünkü “Atatürk’ün gücünü nereden aldığı” sorusunun doğru cevabı, aynı zamanda insanlarımızın kendi güç kaynağını görmesini de sağlayacaktır.

Namık Kemal ZEYBEK

Kategoriler:Duyurular

Bir Yorum Yazın